Sadolin barvy na dřevo

Lazury na dřevo Sadolin, ať již pro venkovní nebo pro vnitřní použití, představují špičku v povrchových úpravaách dřevěných povrchů. Značka Sadolin je totiž specialistou na povrchovou úpravu dřeva - nevyrábí celou škálu barev na kov, dřevo, fasády - je úzce zaměřena pouze na dřevěné povrchy.  Proto si může dovolit zaměřit se na jeden typ materiálu - dřevo - velice deatilně, a díky tomu Vy jako běžný zákazník můžete dosáhnout skvělých výsledků při ochraně Vaší dřevěné zahradní pergoly, zahradního nábytku, podbití střechy, nebo dřevěné podlahy.

Pokud chcete natírat dřevo v exteriéru, máte na výběr z několika druhů nátěrových hmot Sadolin. Pro nátěry plotů, pergol, zahradního nábytku a dalších dřevěných prvků můžete použít tenkovrstvé lazury Sadolin Classic, nebo silnovrstvé lazury Sadolin Extra s hedvábně lesklým povrchem. Samozřejmostí je použití impregnačních základů Sadolin Base, které ochrání dřevo před působením dřevokazných hub, plísní, nebo dřevokazného hmyzu.
V případě, že natíráte venkovní dřevěné podlahy z tvrdého tropického dřevo - bangkirai, massaranduby, teaku nebo ipe - můžete použí speciální napouštěcí oleje Sadolin Terrace s protiskulzovou úpravou.

Pokud natíráte vnitřní dřevěné podlahy z masivního dřeva, můžete použít podlahový lak Sadolin Samba - ať již v lesklém nebo pololesklém provedení. Tetno lak je rovněž možné použít pro nátěry nábytky v interéru, nebo dřevěných obkladů.

Ukázka barev

Sadolin Classic

Tenkovrstvá, hedvábně matná lazura s UV filtrem na bázi alkydové pryskyřice zvýrazňující přirozenou krásu dřeva. Velmi dobře proniká hluboko do struktury dřeva. Nevytváří lakový film, proto nepraská a neloupe se. Je ideální k ošetření rozsáhlých ploch v exteriéru (např. plotů, podhledů, dřevěných fasád….).

  • Proniká hluboko do struktury dřeva
  • Ochrana dřeva proti vlhkosti
  • Stálobarevnost odstínů 

Vydatnost:
7 - 14 m2/l opracované dřevo
4 - 8 m2/l neopracované dřevo, přetíratelný po 12-24 hodinách
 

Způsob nanášení: štětec

Sadolin Extra

Silnovrstvá pololesklá lazura s UV filtrem na bázi alkydové pryskyřice. Vytváří pružný lakový, vodě odolný film, který je schopen přizpůsobit se rozměrovým nestálostem dřeva, a proto nepraská a neloupe se. Výrobek je ideální k ošetření kvalitního stabilního dřeva v exteriéru (např. oken, dveří, zimních zahrad, balkonů apod.).

  • Odolný vůči UV záření a vodě
  • Dlouhodobá ochrana
  • Vytváří vrstvu laku

Vydatnost:
12 - 15 m2/l opracované dřevo
6 - 8 m2/l hrubé dřevo
 

Způsob nanášení: štětec